Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Edukacja

Materiały do pobrania

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza dzieci z autyzmem i ich rodziców lub opiekunów do udziału w programie edukacyjnym "Muzeum chce Cię poznać" opracowanym specjalnie dla Muzeum przez oligofrenopedagoga Amelię Kochelską.
W ramach proponowanej oferty zapewniamy cykl czterech bezpłatnych wizyt, podczas których przewodnik stopniowo i łagodnie wprowadzi Państwa dziecko w świat pięknych wnętrz Pałacu Rodziny Poznańskich i muzealnych ekspozycji.
Zwiedzanie muzeum w ramach programu może odbywać się w dowolnym terminie – w dniach i godzinach otwarcia ekspozycji.
Konieczna jest wcześniejsze uzgodnienie i rezerwacja terminu zajęć, aby Państwa wizyta mogła być skorelowana z innymi działaniami upowszechnieniowymi, prowadzonymi w muzeum.
W ramach programu zapewniamy bezpłatną wizytę dla dziecka z autyzmem, jego rodzeństwa oraz rodziców lub opiekunów.

Wszystkie potrzebne informacje i dane kontaktowe znajdą Państwo klikając banerek.


 

Zachęcamy do pobrania dostępnych poniżej książeczek edukacyjnych, przedstawiających scenariusze spotkań w formie fotografii i prostych podpisów.
Proponujemy wydrukować plik PDF na zwykłym papierze A4, pociąć według zaznaczonych linii i zszyć zszywaczem biurowym. Wierzymy, że wcześniejsze zapoznanie dziecka z planowanym przebiegiem wizyty może pomóc uniknąć niepokoju towarzyszącego oswajaniu nowych miejsc i sytuacji. Książeczka może przydać się również po powrocie do domu; pozwoli powtórzyć i utrwalić poznane treści.

I wizyta

II wizyta

III wizyta

 

Informacje na temat projektów edukacyjnych dla różnych grup odbiorców znajdą Państwo również na podstronie dostepne.muzeum-lodz.pl

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum