Facebook YouTube Instagram Twitter

Kalendarz

Informacje praktyczne


Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ
ul. Ogrodowa 15
91-065 Łódź
tel. 42 254 90 44
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Od 1 listopada 2016 roku do odwołania ekspozycje są nieczynne dla zwiedzających. Oddział nie prowadzi także zajęć edukacyjnych (oprócz muzealnych spotkań z cyklu „Lubię wiedzieć”, które będą się odbywać bez zmian, więcej>).

O siedzibie

Od 23 stycznia 2017 roku Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych ma siedzibę w gmachu głównym Muzeum Miasta Łodzi, Pałacu Poznańskich przy ul. Ogrodowej 15. Wcześniej oddział mieścił się w najstarszej kamienicy znajdującej się  przy Placu Wolności 2. Murowany, piętrowy budynek powstał w latach 1840–1841. Pierwszym właścicielem domu był Karol Ketschman. Następnie mieszkał tu Bogumił Zimmermann. Jest to postać związana z początkami łódzkiej farmacji -  był on właścicielem pierwszej apteki w mieście. Mieściła się ona na parterze, do dziś zachowały się niezwykle ciekawe wnętrza dawnego zakładu. W 1850 r. dom ten kupił Maksymilian Leinveber i przez kolejne kilkadziesiąt lat dalej prowadził tu aptekę. Pod koniec stulecia przejął ją syn Kazimierz, który dokonał w 1893 r. przebudowy obiektu według projektu Gustawa Landau-Gutentegera – nadbudował jedno piętro i całości nadał eleganckie neorenesansowe formy. W szczycie umieszczono datę przebudowy: 1893.

EmailDrukuj Share on FaceBook

Na skróty

Szukaj:

Oddziały Muzeum