Muzeum Miasta Łodzi - Siedziba Główna

tel.  42 254-90-00
www.muzeum-lodz.pl

60+KULTURA
W dniach 28 – 30 września zapraszamy na Weekend Seniora z Kulturą w ramach akcji „60+Kultura”. Z tej okazji wstęp do Muzeum dla osób posiadających kartę seniora lub dla osób, które ukończyły 60 rok życia, w promocyjnej cenie 1 zł/os.

LIGHT MOVE FESTIVAL
Również w dniach 28 – 30 września, przy okazji odbywającego się w Łodzi Festiwalu Światła Light Move Festival, obowiązywać będzie zniżka do Muzeum Miasta Łodzi na wystawy stałe (bilety w specjalnych cenach 3 zł – normalny i 1 zł – ulgowy) na hasło: Light Move Festiwal, Festiwal Światła.

W dniu 15 sierpnia 2018 roku (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny) Muzeum Miasta Łodzi będzie nieczynne

Uprzejmie informujemy, iż
- w Muzeum Miasta Łodzi trwa remont. Może on powodować niedogodności podczas zwiedzania
Za utrudnienia przepraszamy.
- od dnia 18 lipca do odwołania Gabinet Jana Karskiego będzie niedostępny dla zwiedzających

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 10:00-16:00
* Środa: 10:00-16:00
Czwartek: 10:00-16:00
Piątek: 12:00-18:00
Sobota: 12:00-18:00
Niedziela: 12:00-18:00

* Środa jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawy stałe

Ceny biletów:

Bilety indywidualne na wystawy stałe i czasowe *(z wyłączeniem wystaw kontraktowych**)
Bilet indywidualny normalny: 12 zł
Bilet indywidualny ulgowy:  8 zł
Bilet indywidualny dla posiadaczy kart dużej rodziny* 5 zł

Bilety indywidualne na wystawy czasowe (z wyłączeniem wystaw kontraktowych**)

Bilet indywidualny normalny: 7 zł
Bilet indywidualny ulgowy: 5 zł

Bilety indywidualne na wystawy stałe i czasowe wraz z oprowadzaniem (w grupach od 5 do 30 osób)
Bilet ulgowy dla 1 osoby: 10 zł

Bilety indywidualne na wystawy stałe i czasowe wraz z lekcją muzealną (w grupach od 5 do 30 osób)
Bilet ulgowy dla 1 osoby: 10 zł

Bilety indywidualne na wystawy stałe i czasowe wraz z warsztatem (w grupach od 5 do 30 osób)
Bilet ulgowy dla 1 osoby: 10 zł

* Dla dzieci do 7 roku życia wstęp do wszystkich oddziałów Muzeum Miasta Łodzi jest bezpłatny.

** Wstęp na wystawy kontraktowe na podstawie osobnego Biletu, którego cena będzie każdorazowo ustalana z organizatorem.

Ekspozycje stałe:

Z dziejów Łodzi - historia, kultura, codzienność:

- Gabinet Poznańskiego
- Panteon Wielkich Łodzian:

• Jan Karski Gabinet prof. Jana Karskiego
  • Marek Edelman
  • Władysław Stanisław Reymont Władysław Stanisław Reymont i Ziemia Obiecana
  • Julian Tuwim A ja Łódź wolę! Literackie ślady Juliana Tuwima
  • Karl Dedecius Między dwoma przylądkami mowy

- Galeria Muzyki im. Artura Rubinsteina:

• Aleksander Tansman Warsztat kompozytora (w każdą środę i niedzielę w godzinach 14:00-15:00 zapraszamy na "Seans w ultrafiolecie". W tych dniach wystawa dostępna jest w świetle ultrafioletowym)
  • Artur Rubinstein Muzeum Mistrza Artura

- Malarstwo artystów żydowskich. Z kolekcji Davida Malka
- Ogród Spacerowy Od 13.10.2017 nieczynny do odwołania.

Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań

Makieta dawnej Łodzi

Aby łatwiej było trafić do Muzeum z różnych punktów miasta, oddajemy w Państwa ręce projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łodzi. Ułatwia on znalezienie na mapie Łodzi charakterystycznych miejsc Miasta oraz stanowi merytoryczną wskazówkę przydatną w określeniu czasu potrzebnego na przejście między nimi. Celem projektu jest promocja komunikacji pieszej oraz pomoc Łodzianom i Turystom w odkrywaniu Miasta. Stanowi również podpowiedź dla kierowców parkujących w centrum, o możliwości przemieszczania się bez konieczności ciągłego przeparkowywania samochodów.

Aby pobrać mapkę kliknij "tutaj"

Uprzejmie informujemy, iż Muzeum Miasta Łodzi jest nieczynne w dni ustawowo wolne od pracy. W roku 2018 są to:

1 stycznia    Nowy Rok
6 stycznia    Trzech Króli
1 kwietnia  Wielkanoc
2 kwietnia  Poniedziałek Wielkanocny
1 maja          Święto Pracy
3 maja          Święto Konstytucji 3 Maja
20 maja  Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
31 maja Boże Ciało
15 sierpnia   Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada    Wszystkich Świętych