Program spotkań z cyklu „Lubię wiedzieć” - II połowa 2017

Program muzealnych spotkań edukacyjnych z cyklu „Lubię wiedzieć” na drugą połowę 2017 roku.

W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 12:30 zapraszamy na organizowane przez Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych spotkania poruszające szeroko zakrojoną tematykę kulturową, religijną i społeczną. Od 2017 roku spotkania odbywają się w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15). Wstęp: 3 zł (normalny), 1 zł (ulgowy).

10 września 2017, godz. 12.30
„O zasługach Rajmunda Rembielińskiego dla Łodzi i nie tylko” – dwugłos historyków
Wydarzenie we współpracy z Festiwalem  Łódź 4. Kultur
Udział w debacie wezmą:
dr hab. Krzysztof Paweł Woźniak, prof. UŁ (historyk, etnograf, autor wielu artykułów i książek o Łodzi, adiunkt w Katedrze Historii Polski XIX wieku UŁ)
dr Kamil Śmiechowski (historyk, adiunkt w Katedrze Historii Polski XIX wieku UŁ)

8 października 2017, godz. 12.30
„Sens i uroda detalu w architekturze – fasady łódzkie”
Prowadzenie: Maria Nowakowska (autorka pierwszego przewodnika po architekturze detalu w Łodzi i  Polsce, przewodnik miejski, stypendystka Prezydenta Miasta  Łodzi Hanny Zdanowskiej, koordynatorka projektów w Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS)

12 listopada 2017, godz. 12.30
„Łódzka codzienność. Impresje z przeszłości miasta”
Prowadzenie: dr hab. Krystyna Piątkowska (etnolog i antropolog kultury, autorka publikacji naukowych i popularyzujących  wiedzę o kulturze i dyscyplinie antropologicznej, w tym scenariuszy filmowych, starszy wykładowca w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ)