Lubię wiedzieć w listopadzie

11 listopada o godz. 11.00 spotkanie w Oddziale Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi przy pl. Wolności 2 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu LUBIĘ WIEDZIEĆ. Muzealne spotkania edukacyjne organizowane są w siedzibie Oddziału w każdą drugą niedzielę miesiąca. Tym razem tematyką spotkania będą judaika berlińskie. Opowieść o społeczności żydowskiej w latach 1933-45 przygotowała znana łódzka przewodniczka PTTK – Mira Brzozowska, która z zainteresowaniem śledzi losy berlińskich Żydów. W tym celu od wielu lat wyjeżdża do Berlina. Z jednej z ostatnich podróży przywiozła świetnie zrealizowany film dokumentalny o największym cmentarzu żydowskim w Europie. Film zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu filmów dokumentalnych w Berlinie w 2012 r. Będzie tłem opowieści dla wydarzeń historycznych i tego co dzieje się współcześnie.  Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.