"Lubię wiedzieć" w czerwcu

W niedzielę 9 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy do Oddziału kultur i Tradycji Wyznaniowych (plac Wolności 2) na kolejne spotkanie z popularnego cyklu "Lubię wiedzieć". Tym razem tematem wykładu będzie pogrzeb w kulturze żydowskiej. Judaizm o rzeczach ostatecznych. Śmierć, pogrzeb, żałoba w kulturze żydowskiej.  Świadomość przemijania i śmierci towarzyszy człowiekowi od zawsze. Znana łacińska maksyma memento mori przypomina, że nie można od niej uciec. Kultury oraz religie świata wykształciły szereg rytuałów i zwyczajów związanych z końcem ziemskiego życia człowieka. Podczas niedzielnego spotkania z cyklu Lubię wiedzieć odbędzie się prelekcja przybliżająca zachowania kulturowe związane z przemijaniem w tradycji żydowskiej. Wykład poprowadzi kustosz MMŁ Anna Walaszczyk. Zapraszamy do Oddziału Kultur i Tradycji Wyznaniowych, pl. Wolności 2, godz. 11.00. Wstęp wolny.

Przypominamy także, że będzie to ostatnie spotkanie w tym sezonie. Na kolejne zapraszamy 8 września.