Oddział Sportu i Turystyki

190 lat łódzkiego sportu

Oddział Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na wykład ilustrowany prezentacją multimedialną 190 lat łódzkiego sportu. Wydarzenie odbędzie w dniu 11 grudnia 2013 roku (środa) o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi przy ul. ks. I. Skorupki 21 (Hala Sportowa). Prowadzenie: Sebastian Glica. Spotkanie połączone będzie z promocją wydawnictwa Od 1824 roku. Opowieść o łódzkim sporcie, autorstwa Sebastian Glicy.

Łódzki sport narodził 7 czerwca 1824 r. W tym dniu niemieccy majstrzy sukienniczy założyli Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie (Lodzer Bürger Schützengilde). W związku z przypadającą w 2014 roku 190. rocznicą powstania pierwszego łódzkiego stowarzyszenia sportowego, Oddział Sportu i Turystyki Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na cykl wykładów przybliżających początki i największe osiągnięcia łódzkiego wychowania fizycznego.
190 lat łódzkiego sportu
-
Prelekcja multimedialna oraz promocja książki Od 1824 roku. Opowieść o łódzkim sporcie.

11 grudnia (środa), godz. 17:00
Prowadzący: Sebastian Glica